Születési hely, idő: Szekszárd, 1969. január 08.
Elérhetőség: telefon: 06 30 824 2965
e-mail: taba.fejer@gmail.com

TANULMÁNYOK

  • 2003-2007 Magyar Táncművészeti Főiskola, Budapest Néptáncpedagógus szak
    Szakdolgozat címe: Regionális típus- és egyéniségmonográfia két sárközi férfitáncos ismeretében. A decsi és a sárpilisi verbunk pedagógiai alkalmazása

AMATŐR NÉPTÁNCOSKÉNT

  • 1980-1988 Bartina Néptáncegyüttes – Szekszárd
  • Művészeti vezető: 1986-ig Szabadi Mihály 
  • 1986-tól Matókné Kapási Júlia 

HIVATÁSOS TÁNCOSI PÁLYA

  • 1988-1992 Magyar Állami Népi Együttes - Művészeti vezető: Tímár Sándor
  • 1992-2007 Budapest Táncegyüttes (majd Honvéd Együttes) Művészeti vezető: Zsuráfszky Zoltán 

EGYÉB TÁNCTÁRSULATI TAGSÁG

  • 1989-től Arbeau Histórikus Táncegyüttes. Művészeti vezető: Széll Rita

SZÍNHÁZI MUNKÁK

  • 1993. Brecht-Weill – Csizmadia - Zsuráfszky: Koldusopera – Józsefvárosi Kamara Színház
  • 1995. Zsuráfszky Zoltán: Sámántánc – Szegedi Szabadtéri Játékok
  • 1996. Móricz Zsigmond – Csizmadia Tibor: Nem élhetek muzsikaszó nélkül – Nemzeti Színház
  • 1997. Várkonyi–Béres–Koltai: Egri Csillagok (történelmi musical) –
  • Margitszigeti Szabadtéri Színpad
  • 1998. Novák Eszter – Zsuráfszky Zoltán: (1848-1998) – Gyulai Várszínház
  • 1999. Kodály Zoltán – Oberfrank: Háry János – Magyar Állami Operaház
  • 2005. Zsuráfszky Zoltán: Boldogasszony vendégsége – Szegedi Szabadtéri Játékok
  • 2006. Szörényi Levente-Nagy Viktor-Zsuráfszky Zoltán: Árpád népe (misztikus opera)

FILMES MUNKÁK

  • Koltai Gábor – István király (opera film)
  • Szomjas György – Vagabond

BEMUTATÓ, TOVÁBBKÉPZÉS, TÁNCHÁZ

  • 2001. Fonó Budai Zeneház : „A Kárpát-medence táncos öröksége”- sárközi hétvége
  • Jászberényi Nemzetközi Táncház és Zenésztábor: Táncház
  • Szezonnyitó Táncház, Záró Táncház - Fővárosi Művelődési Ház, PECSA, Akvárium Klub
  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár:
  • Ínyenc Táncház, Hagyományőrző Gála, Aprók Tánca, Tánchagyományaink
  • 2009. Országos- és regionális továbbképzés a XIX. Országos Szólótáncfesztiválra
  • 2009. Országos- és regionális továbbképzés a III. Országos Néptáncversenyre
  • 2010. Hagyományok Háza: „A Kárpát-medence táncos öröksége”- sárközi mesterkurzus
  • 2012. Hagyományok Háza: ALMÁRIUM – népzenei és néptáncos örökségünk
  • 2014. Országos Továbbképzése a XXII. Országos Szólótáncfesztiválra – Bp. HH.
  • 2014. Szólótáncosok Felkészítő Hétvégéje – Székesfehérvár
  • 2014. Muharay Elemér Népművészeti Szövetség országos továbbképzése
  • 2015. Nemzeti Művelődési Intézet tolna megyei továbbképzése - Bogyiszló
  • 2016. Táncházi sorozat: Múltban gyökerező jelenünk - Békásmegyeri Közösségi Ház

SZAKMAI ZSŰRIZÉS

  • 2009. II. Vajdasági Szólótánc Fesztivál – Horgos
  • 2010. XV. Somosi Gyermek Néptánctalálkozó – Somoskőújfalu
  • 2010. Kazár
  • 2011. Pendzsom Folk Fesztivál – Jászkisér
  • 2011. XV. Kőketánc – énekes népi gyermekjáték és néptánc vetélkedő – Óbecse
  • 2013. I. „Mezőföld virágai” Fejér megyei szólótáncverseny – Székesfehérvár
  • 2013. I. Jászsági Ifjúsági Szólótáncverseny - Jászberény
  • 2013. VI. Vajdasági Szólótánc Fesztivál – Horgos
  • 2014. Országos Gyermek Néptánc Antológia (társadalmi zsűri) - Budapest
  • 2014. II. „Mezőföld virágai” Fejér megyei szólótáncverseny – Székesfehérvár
  • 2014. Békés Megyei Gyermek és Kisegyüttesek Találkozója - Szarvas
  • 2014. XVIII. Kőketánc – énekes népi gyermekjáték és néptánc vetélkedő – Óbecse
  • 2014. II. Jászsági Ifjúsági Szólótáncverseny - Jászberény
  • 2015. III. „Mezőföld virágai” Fejér megyei szólótáncverseny – Székesfehérvár
  • 2015. III. Jászsági Gyermek és Ifjúsági Szólótánc Fesztivál - Jászberény
  • 2015. XIX. Kőketánc – énekes népi gyermekjáték és néptánc vetélkedő – Óbecse
  • 2016. IV. Pesovár Napok rendezvénysorozat szólótáncverseny – Százhalombatta
  • 2016. Forrás Néptáncegyüttes és Pesovár Ferenc Néptánc Suli Évzáró műsor – Százhalombatta
  • 2016. XXI. Somosi Gyermek Néptánctalálkozó – Somoskőújfalu
  • 2016. Fejér Megyei Amatőr Néptáncegyüttesek VIII. Minősítő Fesztiválja
  • 2017. V. Pesovár Napok rendezvénysorozat szólótáncverseny - Százhalombatta
  • 2017. Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő verseny - Kiskőrös
  • 2017. V. Jászsági Gyermek és Ifjúsági Szólótánc Fesztivál - Jászberény
  • 2017. XXII. Somosi Gyermek Néptánctalálkozó - Somoskőújfalu
  • 2017. XXI. MÉTA Fesztivál - Balatonboglár

MUNKAHELYEK NÉPTÁNCPEDAGÓGUSKÉNT

  • 2002-től Állatorvostudományi Egyetem – Budapest, ’Szilaj’ Néptáncegyüttes (művészeti vezető)
  • 2007/2008 tanévtől, 2011/2012 tanévig Kodály Zoltán ének-zenei általános iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – Szolnok
    Cuháré Táncegyüttes (művészeti vezető)
  • 2008-tól ’Hatvankodók’ Néptáncegyüttes – Hatvan (művészeti vezető)
  • 2011-től Szent István Egyetem – Gödöllő - Forduló Néptáncegyüttes (művészeti vezető)
  • 2013/2014 – 2015/2016 tanév Aelia Sabina Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – Budapest (néptáncpedagógus) Apró-, Kis-, IfjúKincső Néptáncegyüttes (művészeti vezető)
  • 2016/2017-es tanévtől Hatvani Szent István Általános Iskola (néptáncpedagógus)
  • 2016/2017-es tanévtől ELTE Néptáncegyüttes (művészeti vezető)

SZAKMAI DÍJAK, ELISMERÉSEK TÁNCOSKÉNT

  • 2000. Népművészet Ifjú Mestere Díj
  • 2001. IV. Kárpát-medencei Verbunkverseny – I. helyezett
  • 2004. Zalai Kamarafesztivál – Előadói Nívódíj
  • 2010. I. Országos Nagyecsedi Verbunkverseny – II. helyezett

SZAKMAI DÍJAK, ELISMERÉSEK PEDAGÓGUSKÉNT, ALKOTÓKÉNT

  • 2000. Molnár István Koreográfus verseny - „Legautentikusabb előadásért” díj (Alföld Táncegyüttes – Csongrád)
  • 2002. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Bartina Néptáncegyüttes – Szekszárd)
  • 2003. Gyermek Néptáncosok Országos Szólótáncfesztiválja - „Bokrétás táncos” Péter Zoltán (Bartina Néptáncegyüttes –Szekszárd) „Bokrétás táncos” Szabó András (Bartina Néptáncegyüttes –Szekszárd)
  • 2004. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Vadvirág Néptáncegyüttes – Pápa)
  • 2005. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Rizgetős Táncegyüttes – Kishegyes, Vajdaság)
  • 2008. Szekszárdi Néptánc Fesztivál - „Leghitelesebb színpadi megjelenésért” díj (Bartina Néptáncegyüttes – Szekszárd)
  • 2009. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Rizgetős Táncegyüttes – Kishegyes, Vajdaság)
  • 2009. XX. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál - „Koreográfusi különdíj” – Juhmérés Mérán (Tisza Táncegyüttes – Szolnok) Együttesi I. díj (Tisza Táncegyüttes – Szolnok) „Legderűsebb koreográfiai részlet” díja – Édös eggyöm, angyalom (Nagykun Táncegyüttes – Kisújszállás)
  • 2012. III. Authentica Néptánctalálkozó – Csepel - III. Helyezés (Cuháré Táncegyüttes – Szolnok)
  • 2012. Szűcs Béla Vándordíj
  • 2012. Miénk a tér! Művészeti Fesztivál – Eger - Néptánc kategória I. díj (’Hatvankodók’ Néptáncegyüttes – Hatvan)
  • 2013. XXII. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál
    Koreográfusi III. díj – „Ne sírj babám” (Corvinus Közgáz Néptáncegy. – Bp.)
    Együttesi II. díj (Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes – Bp.)
  • 2013. PRO URBE díj (’Hatvankodók’ Közhasznú Néptánc Egyesület – Hatvan)
  • 2014. XXIV. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál – Szeged - Gálaműsor (’Hatvankodók’ Néptáncegyüttes – Hatvan)
  • 2014. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Jól minősült” (Cuháré Néptáncegyüttes – Szolnok)
  • 2015. XXVII. Kállai Kettős Néptáncfesztivál – Nagykálló - „Különdíj” (Cuháré Néptáncegyüttes –Szolnok)
  • 2015. XIV. Országos Ifjúsági Néptáncfesztivál – Nyíregyháza - „Nívódíj” (IfjúKincső Néptáncegyüttes – Budapest)
  • 2016. Ifjúsági Néptáncantológia 2015. (IfjúKincső Néptáncegyüttes)


Videók