SZEMÉLYES ADATOK

Név: Fejér Erika
Születési hely, idő: Jászberény, 1964. 04. 03.
Elérhetőség: telefon: 06 30 498 1493
e-mail: taba.fejer@gmail.com

TANULMÁNYOK

  • 2003 - 2007. Magyar Táncművészeti Főiskola, Budapest - Néptáncpedagógus szak
    Szakdolgozat címe: Lánc- körtáncok a Tolnai Sárközben -  Az énekes leánykörtánc és az ugrós regionális típusmonográfiája, pedagógiai     alkalmazása

AMATŐR TÁNCOSKÉNT

  • 1974 - 1987. Jászsági Népi Együttes - Művészeti vezető: Papp Imre 

HIVATÁSOS TÁNCOSI PÁLYA

  • 1982-1987. Déryné Művelődési Központ – Jászberény - táncos, táncoktató, jelmeztáros
  • 1987-1991. Kodály Kamara Táncegyüttes - Művészeti vezető: Zsuráfszky Zoltán, Farkas Zoltán
  • 1991-2007. Budapest Táncegyüttes (majd Honvéd Együttes) - Művészeti vezető: Zsuráfszky Zoltán 

SZÍNHÁZI MUNKÁK

  • 1993. Brecht-Weill – Csizmadia-Zsuráfszky: Koldusopera - Józsefvárosi Kamara Színház
  • 1995. Zsuráfszky Zoltán: Sámántánc - Szegedi Szabadtéri Játékok
  • 1996. Móricz Zsigmond – Csizmadia Tibor: Nem élhetek muzsikaszó nélkül –

Nemzeti Színház 

  • 1997. Várkonyi – Béres – Koltai: Egri Csillagok (történelmi musical)
  • 1998. Novák Eszter – Zsuráfszky Zoltán: (1848-1998) - Gyulai Várszínház
  • 1999. Kodály Zoltán – Oberfrank: Háry János - Magyar Állami Operaház
  • 2005. Zsuráfszky Zoltán: Boldogasszony vendégsége - Szegedi Szabadtéri Játékok
  • 2006. Szörényi Levente-Nagy : Árpád népe (misztikus opera)
  • 2007. Szörényi – Bródy: István a király, Attila Isten kardja, Veled Uram (rockopera válogatás) 

FILMES MUNKÁK

  • Koltai Gábor – István király (opera film)
  • Szomjas György – Vagabond

SZAKMAI ELISMERÉSEK TÁNCOSKÉNT

  • 1983. KI MIT TUD? Néptánc kategória I. helyezett
  • 1985. Népművészet Ifjú Mestere Díj
  • 1985. Békéscsabai Országos Szólótáncverseny – „Aranygyöngy” minősülés
  • 1985. Művelődési Minisztérium - Dicsérő Oklevél 

SZAKMAI DÍJAK, ELISMERÉSEK ALKOTÓKÉNT, PEDAGÓGUSKÉNT

  • 2000. Molnár István Koreográfus verseny - Legautentikusabb előadásért díj (Alföld Táncegyüttes – Csongrád)
  • 2002. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Bartina Néptáncegyüttes – Szekszárd)
  • 2003. Gyermek Néptáncosok Országos Szólótáncfesztiválja - „Pántlikás táncos” Grósz Eszter (Bartina Néptáncegyüttes –Szekszárd)
  • 2004. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Vadvirág Néptáncegyüttes – Pápa)
  • 2005. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Rizgetős Táncegyüttes – Kishegyes, Vajdaság)
  • 2008. Szekszárdi Néptánc Fesztivál - Leghitelesebb színpadi megjelenés díj (Bartina Néptáncegyüttes – Szekszárd)
  • 2009. XX. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál - Együttesi I. díj (Tisza Táncegyüttes – Szolnok)
  • 2009. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Kiváló Minősítés” (Rizgetős Táncegyüttes – Kishegyes, Vajdaság)
  • 2012. Szűcs Béla Vándordíj
  • 2012. Miénk a tér ! Művészeti Fesztivál – Eger - Néptánc kategória I. díj (’Hatvankodók’ Néptáncegyüttes – Hatvan)
  • 2013. PRO URBE díj (’Hatvankodók’ Közhasznú Néptánc Egyesület – Hatvan)
  • 2014. XXIV. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál – Szeged - Gálaműsor (’Hatvankodók’ Néptáncegyüttes – Hatvan)
  • 2014. Néptáncosok Országos Bemutató Színpada - „Jól minősült” (Cuháré Néptáncegyüttes – Szolnok)
  • 2015. XXVII. Kállai Kettős Néptáncfesztivál – Nagykálló - „Különdíj” (Cuháré Néptáncegyüttes –Szolnok)
  • 2015. XIV. Országos Ifjúsági Néptáncfesztivál – Nyíregyháza - „Nívódíj” (IfjúKincső Néptáncegyüttes – Budapest)
  • 2016. Ifjúsági Néptáncantológia 2015. (IfjúKincső Néptáncegyüttes)
  • 2017. XXII: Bakony Néptáncfesztivál - Ajka - II. helyezett (ELTE Néptáncegyüttes - Budapest)

SZAKMAI ZSŰRIZÉS

  • 2009. II. Vajdasági Szólótánc Fesztivál – Horgos
  • 2009. III. Országos Néptáncverseny regionális válogatók
  • 2010. XV. Somosi Gyermek Néptánctalálkozó – Somoskőújfalu
  • 2010. Kazár
  • 2011. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál – Szeged
  • 2011. Pendzsom Folk Fesztivál – Jászkisér
  • 2013. „Mezőföld virágai” Fejér megyei szólótáncverseny – Székesfehérvár
  • 2013. I. Jászsági regionális ifjúsági szólótáncverseny – Jászberény
  • 2013. VI. Vajdasági Szólótánc Fesztivál – Horgos
  • 2014. II. „Mezőföld virágai” Fejér megyei szólótáncverseny – Székesfehérvár
  • 2014. XXIV. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál – Szeged
  • 2014. Békés Megyei Gyermek és Kisegyüttesek Találkozója - Szarvas
  • 2014. XVIII. Kőketánc – énekes népi gyermekjáték és néptánc vetélkedő – Óbecse
  • 2014. II. Jászsági Ifjúsági Szólótáncverseny - Jászberény
  • 2015. III. „Mezőföld virágai” Fejér megyei szólótáncverseny – Székesfehérvár
  • 2015. III. Jászsági Gyermek és Ifjúsági Szólótánc Fesztivál - Jászberény
  • 2015. XIX. Kőketánc – énekes népi gyermekjáték és néptánc vetélkedő – Óbecse
  • 2015. XX. Somosi Gyermek Néptánctalálkozó – Somoskőújfalu
  • 2016. Forrás Néptáncegyüttes és Pesovár Ferenc Néptánc Suli Évzáró műsor – Százhalombatta
  • 2016. XXI. Somosi Gyermek Néptánctalálkozó – Somoskőújfalu 
  • 2017. V. Pesovár Napok rendezvénysorozat szólótáncverseny - Százhalombatta
  • 2017. XXII. Solymosi Gyermek Néptánctalálkozó - Somoskőújfalu
  • 2017. XXI. MÉTA Fesztivál - Balatonboglár 

BEMUTATÓ, TOVÁBBKÉPZÉS, TÁNCHÁZ

  • 2001. Fonó Budai Zeneház: „A Kárpát-medence táncos öröksége”- sárközi hétvége
  • Jászberényi Nemzetközi Táncház és Zenésztábor: Táncház
  • Szezonnyitó Táncház, Záró Táncház, Táncházak Éjszakája: FMH, PECSA, Akvárium Klub
  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár: Ínyenc Táncház, Hagyományőrző Gála, Aprók Tánca, Tánchagyományaink
  • 2009. Országos- és regionális továbbképzés a XIX. Országos Szólótáncfesztiválra
  • 2009. Országos- és regionális továbbképzés a III. Országos Néptáncversenyre
  • 2010. Hagyományok Háza: „A Kárpát-medence táncos öröksége”- sárközi mesterkurzus
  • 2012. Hagyományok Háza: ALMÁRIUM – népzenei és néptáncos örökségünk
  • 2014. Muharay Elemér Népművészeti Szövetség országos továbbképzése

MUNKAHELY NÉPTÁNCPEDAGÓGUSKÉNT

  • 2007/2008. tanévben Zöld Sziget AMI – Szigetmonostor
  • 2008-tól ’Hatvankodók’ Néptáncegyüttes – Hatvan (művészeti vezető)
  • 2011/2012 - 2015/2016 tanévig Aelia Sabina Zene-, Képző- és Táncművészeti Iskola, AMI – Budapest. Apró-, Kis-, IfjúKincső Néptáncegyüttes (művészeti vezető)
  • 2010/2011. tanévtől, 2013/2014 tanévig Bajza Lenke Általános Iskola – Zsámbok
  • 2011-től Szent István Egyetem – Gödöllő Forduló Néptáncegyüttes (művészeti vezető)
  • 2013/2014. tanévtől Székely Bertalan Óvoda - Szada
  • 2014/2015 tanévtől Szent István Általános Iskola – Hatvan (néptáncpedagógus)
  • 2016/2017 tanévtől ELTE Néptáncegyüttes - Budapest (művészeti vezető)


Videók